Chceš tylovou sukni?

21.12.2019

Vždy, opravdu vždy! Když za mnou někdo dorazí, že by chtěl tylovou sukni. Chce okamžitě vědět cenu.....

Proč to není možné? Každý máme nějaké proporce, každý je jinak vysoký, někdo chce kolovou sukni, někdo chce půlkolovou a někdo řasenou, někdo do gumy, někdo do pevného pasu se zipem.

Dostala jsem se do fáze, kdy mám tabulku, abych cenu mohla opravdu vypočítat "na počkání", ale bez měření to nejde.

Tylové sukýnky nejsou bohužel levná záležitost. Pokud chceš, aby sukně nějak vypadala, aby něco vydržela, tak je třeba obětovat čas a vybrat vhodný materiál!

Již delší dobu používám tyl, se kterým jsem sama opravdu velmi spokojená. Je příjemný na omak a necuchá se (což se časem děje u tylu, který stojí pár korun) a má ohromnou barevnou škálu.

Pokud chceš sukýnku ve světlých barvách, je třeba sehnat pořádnou podšívku, aby si kdekdo nemohl přečíst cedulku se složení tvého spodního prádla. Přeci jen 4vrstvy černé s černou podšívkou, jsou naprosto něco jiného než 4vrstvy bíle s bílou podšívkou.

NEJVĚTŠÍ PROBLÉM?

Pří ceně za materiál 1200kč a cca 2 až 6-hodinovém pracovním nasazením, opravdu neumím udělat sukni za 500korun.

(Ano, rozmohl se nám tu nejeden čínský shop, který "lifruje" svatební šaty za 1500,- nebo tylové sukně za 200,-. Není možné konkurovat v cenách, když sociální začíná na 2388kč/měsíčně, zdravotní na 2208kč/měsíčně, nájem, energie, bydlení, jídlo, doprava, od 2020 i EET, ALE CO SE KVALITY TÝČE, TAM NENÍ MOŽNÉ PRO ČÍNU - DOHNAT ČESKÉ VÝROBCE!!!!!!! :)


Ceník:

MARY kolová sukně

  • cca od 1000kč do 4000kč
  • (spotřeba tylu je od 3,3m do 14,5m - podotýkám: POUZE TYLU)

MAGDA řasená sukně

  • cca od 740kč do 2000kč
  • (zde je spotřeba různá, podle požadavku na "nadýchanost" sukně)